FAQ - často kladené otázky

Často kladené otázky:

Jaké jsou požadavky na pronájem dodávky? Dodávku si může půjčit každý, kdo je starší 18 let a vlastní platný řidičský průkaz skupiny B.

Podle čeho vybrat nejvhodnější dodávku? V naší nabídce najdete tři skupiny dodávek - malé, střední a velké. Liší se hlavně objemem nákladového prostoru a maximální nosností, oba tyto údaje najdete u každé dodávky uvedené spolu s jejími rozměry. Podle nich si snadno vyberete tu nejlepší velikost právě pro vaše potřeby.

Cena 777 Kč za den je pro všechny vozy a velikosti dodávek stejná? Ano, je to tak. V akci Vrak můžete vybírat celkem ze 3 velikosti dodávek bez rozdílu ceny. Je tedy jen na Vás, kterou si zvolíte. Vzhledem k jednotné ceně si však vyhrazujeme právo v případě poruchy vozu nebo zpoždění Vámi vybranou dodávku-vrak nahradit dodávkou jiné velikosti z naší nabídky, abyste nemuseli čekat a mohli ihned odjet. Vyzvednutí vozu nenechávejte na poslední chvíli. Doporučujeme přijít 30 min před rezervovaným časem.

Kdy si mám dodávku vyzvednout? Jak s předstihem pro dodávku přijít? Doporučujeme si ji vyzvednout 30 minut před Vaší rezervací, pokud to otevírací doba dovoluje. Sepsání smlouvy a předání vozu trvá zhruba 10 minut. V ranních hodinách a o víkendech se však můžete stát, že budete čekat 10-30 minut než obsloužíme zákazníky, kteří přišli před Vámi.

Kdy a jak dodávku vrátit? Půjčenou dodávku je nutné vrátit opět s plnou nádrží dle nájemní smlouvy. Pokud vracíte vůz před koncem otevírací doby, je nutné přijet alespoň 15 minut před koncem otevírací doby. Doprava v Praze je nevyzpytatelná, proto raději počítejte s časovou rezervou. Na opozdilce nečekáme.

V případě, že si chcete půjčit dodávku pouze na pár hodin, ujistěte se, že máte dostatečnou časovou rezervu, abyste vůz stihli vrátit včas a neomezili tak zákazníka, který má dodávku rezervovanou po Vás. O zpoždění nás min. 2 hodiny předem informujte. Pokud to bude možné, rezervaci Vám rádi prodloužíme. Může se však stát, že vůz již bude po Vás rezervovaný pro jiného zákazníka. V tom případě je nutné přijet včas, rezervace na poslední chvíli nerušíme.

Doplácí se něco za najeté kilometry? V ceně dodávek z akce Vrak jsou neomezené najeté kilometry po Praze a okolí. Tato hranice je určena okruhem 40 km kolem naší půjčovny. V případě delší cesty po ČR nebo do zahraničí můžete vybírat z vozů základní nabídky, které naleznete zde: nabídka dodávek Europůjčovna. (V ceně těchto dodávek je 500 najetých km/24 hod.)

Jak dopředu je nutné dodávku rezervovat? Dodávky doporučujeme rezervovat ideálně 2-3 pracovní dny předem, víkendy raději týden předem. Rezervovat samozřejmě můžete i z hodiny na hodinu nebo můžete přijít bez rezervace, volný vůz pro Vás vždy najdeme. Pouze nebude mít takový výběr.

Projetá nafta je v ceně? Projetá nafta v ceně není. Dodávky půjčujeme s plnou nádrží, na Vás je před vrácením opět dotankovat u nejbližší benzínové stanice opět do plné nádrže.

V jakém technickém stavu jsou dodávky? Všechny naše dodávky, ať už nové nebo starší z akce "Půjč si vrak", jsou ve velmi dobrém technickém stavu. Máme vlastní plně vybavený autoservis, v němž se naši mechanici a další personál jako myč, autokarosář a další pečlivě starají o celý náš vozový park.

Co všechno k půjčení dodávky v akci Vrak potřebuji? Pokud jste fyzická osoba, je třeba mít při převzetí vozu Váš občanský a řidičský průkaz, vratnou zálohu ve výši 8000 Kč a nájemné, které se také skládá v hotovosti při převzetí vozu. V případě, že vrátíte vůz v pořádku a s dotankovanou nádrží, kauce Vám bude ihned na místě vrácena. Pokud jste právnická osoba, vše je stejné jako v případě fyzické osoby, pouze je nutné mít navíc s sebou výpis z obchodního rejstříku a plnou moc od jednatele společnosti. Podpis na plné moci nemusí být ověřený.

Doplácí se za další řidiče? Za další řidiče se nedoplácí. Tip: chystáte se s dodávkou vyjet poprvé? Přečtěte si naše tipy pro řízení dodávky.

Je možné si během pronájmu nechat u Vás zaparkovaný náš osobní vůz? Ano, Váš osobní vůz bude v průběhu pronájmu v bezpečí zaparkovaný na oploceném parkovišti, které je mimo naši otevírací dobu bezpečně zavřené.

Co dělat, když se s půjčenou dodávkou stanu účastníkem dopravní nehody? V případě dopravní nehody nebo vzniklé škody na pronajaté dodávce volejte naši podporu na čísle +420 776 07 67 67.


Chcete ušetřit čas i peníze? Nechte si u nás Váš osobní vůz vyčistit, zatímco budete jezdit s naší dodávkou. Čištění interiéru za pár korun.